Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zelanda (kthjellim).

Zelanda është një 12 provincat e Holandës me sipërfaqe 2933.89 km² dhe popullsi 381730 banorë[1]. Middelburg është kryeqendra e provincës.

Zelanda
provincë
Flag of Zelanda
Official seal of Zelanda
Population
 • Total381.730
Websitewww.zeeland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto