Zeewolde është një qytet dhe komunë në provincën FlevolandHolandë me sipërfaqe 268.97 km² dhe popullsi 21201 banorë[1]. Zeewolde është kryeqendra e komunës.

Zeewolde
Flamuri i Zeewolde
Popullsia
 • Gjithsej21.201
Faqja zyrtarewww.zeewolde.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Flevoland