Zhilivodë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trimor.

Zhilivodë
Trimor
Fshat
Vendndodhja
Zhilivodë is located in Kosova
Zhilivodë
Zhilivodë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 52″ Veri

20° 59′ 24″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto