Zhivinjani

fshat të Kosovë

Zhivinjan është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Zhivinjan
Fshat
Vendndodhja
Zhivinjan is located in Kosova
Zhivinjan
Zhivinjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 37″ Veri

20° 49′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto