Zllatari

fshat në Maqedoninë e Veriut

Zllatar, (maqedonisht: Златари/Zlatari) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Zllatar
Златари
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej118

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002, fshati kishte 118 banorë nga të cilët 117 ishin maqedonas dhe 1 me kombësi tjetër.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto