Zllatari (Prishtinë)

fshat në Kosovë

Zllatar është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Zllatar
Fshat
Vendndodhja
Zllatar is located in Kosova
Zllatar
Zllatar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Targa 01
Koordinatat 42° 38′ 44″ Veri

21° 13′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto