Mramor është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Mramor
Fshat
Vendndodhja
Mramor is located in Kosova
Mramor
Mramor
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 879 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 46″ Veri

21° 18′ 0″ Lindje

Popullsia 1073 banorë (2011)

GjeografiaRedakto

Mramori gjendet në pjesen lindore të Prishtinës për kat fisht rruges Prishtinë Gjilan, Mramori është larg nga Prishtina afro 15 km.

Lidhje të jashtmeRedakto