Sinidol është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shpat.

Sinidol
Shpat
Fshat
Vendndodhja
Sinidol is located in Kosova
Sinidol
Sinidol
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 15″ Veri

21° 10′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto