Dragoci (Prishtinë)

fshat në Kosovë

Dragoc është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Dragoc
Fshat
Vendndodhja
Dragoc is located in Kosova
Dragoc
Dragoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 867 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 17″ Veri

21° 19′ 48″ Lindje

Popullsia 178 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto