Hajkobilla

fshat në Kosovë

Hajkobillë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjelbërisht.

Hajkobillë
Gjelbërisht
Fshat
Vendndodhja
Hajkobillë is located in Kosova
Hajkobillë
Hajkobillë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 781 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 47″ Veri

21° 28′ 34″ Lindje

Popullsia 72 banorë (2011)

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati kishte 72 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]


Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto