Keçekolla

fshat në Kosovë

Keçekollë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Keçekollë
Fshat
noform
Fshati Keçekollë
Vendndodhja
Keçekollë is located in Kosova
Keçekollë
Keçekollë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 59″ Veri

21° 18′ 51″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto