Sofali është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Sofali
Fshat
Vendndodhja
Sofali is located in Kosova
Sofali
Sofali
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 893 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 60″ Veri

21° 12′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto