Lebana (Prishtinë)

fshat në Kosovë

Lebanë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Labanë.

Lebanë
Labanë
Fshat
Vendndodhja
Lebanë is located in Kosova
Lebanë
Lebanë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 636 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 27″ Veri

21° 8′ 30″ Lindje

Popullsia 398 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto