Radashec është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Radashec
Fshat
Vendndodhja
Radashec is located in Kosova
Radashec
Radashec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 44″ Veri

21° 15′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto