Siqeva (Prishtinë)

fshat në Kosovë

Siqevë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kalajë.

Siqevë
Kalajë
Fshat
Vendndodhja
Siqevë is located in Kosova
Siqevë
Siqevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 874 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 12″ Veri

21° 13′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto