Dabishec është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Dabishec
Fshat
Vendndodhja
Dabishec is located in Kosova
Dabishec
Dabishec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 43″ Veri

21° 26′ 2″ Lindje

Popullsia 108 banorë (2011)

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto