Sharban është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Sharban
Fshat
Vendndodhja
Sharban is located in Kosova
Sharban
Sharban
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 806 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 12″ Veri

21° 14′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto