Besi është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Besi
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej694

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 694 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 23 korrik 2018.

Lidhje të jashtmeRedakto