Barileva

fshat në Kosovë

Stampa:Infobox KS vendbanim Barilevë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin.

Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 4212 banorë. 2210 (99,91 %) prej tyre u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtë Redakto

Burimet Redakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 20 korrik 2018.

Lidhje të jashtme Redakto