Shashkoc është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sas.

Shashkoc
Sas
Fshat
Vendndodhja
Shashkoc is located in Kosova
Shashkoc
Shashkoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 793 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 12″ Veri

21° 13′ 46″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto