Çagllavica (Graçanicë/Prishtinë)

fshat në Kosovë

Çagllavicë është një vendbanim në Kosovë. Fshati është ndarë me një pjesë banuar nga shqiptarët në kuadër të komunës së Prishtinës, ndërsa pjesa tjetër banuar nga serbët në kuadër të komunës së Graçanicës.[1]

Çagllavicë
Fshat
Vendndodhja
Çagllavicë is located in Kosova
Çagllavicë
Çagllavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë/Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 573 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 12″ Veri

21° 8′ 49″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto