Uglara (Graçanicë)

fshat të Kosovë

Uglarë është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë. Uglara është një vendbanim i cili më herët ka qenë pjesë e komunës së Fushë Kosovës ndërsa pas themelimit të komunës së Graçanicës është futur në përbërje të saj.[1]

Uglarë
Fshat
Vendndodhja
Uglarë is located in Kosova
Uglarë
Uglarë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 574 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 41″ Veri

21° 6′ 27″ Lindje

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto