Kishnicë është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Damastion.

Kishnicë
Damastion
Fshat
noform
Kishnica nga liqeni i Badocit
Vendndodhja
Kishnicë is located in Kosova
Kishnicë
Kishnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 3″ Veri

21° 13′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto