Batusha (Graçanicë)

fshat në Kosovë

Batushë është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Batusë.

Batushë
Batusë
Fshat
Vendndodhja
Batushë is located in Kosova
Batushë
Batushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 535 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 21″ Veri

21° 4′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto