Dobratini (Graçanicë)

fshat ne Kosove

Dobratin është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë.[1]

Dobratin
Fshat
Vendndodhja
Dobratin is located in Kosova
Dobratin
Dobratin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 579 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 48″ Veri

21° 11′ 1″ Lindje

BurimetRedakto

  1. ^ Faqe zyrtare e komunës së Graçanicës Arkivuar 29 korrik 2015 tek Wayback Machine Vizituar më 5.09.2016.

Lidhje të jashtmeRedakto