Preoc është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë.[1]

Preoc
Fshat
Vendndodhja
Preoc is located in Kosova
Preoc
Preoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 54″ Veri

21° 7′ 17″ Lindje

BurimetRedakto

  1. ^ Faqe zyrtare e komunës së Graçanicës Arkivuar 29 korrik 2015 tek Wayback Machine Vizituar më 5.09.2016.

Lidhje të jashtmeRedakto