Radevë është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë.

Radevë
Fshat
Vendndodhja
Radevë is located in Kosova
Radevë
Radevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 24″ Veri

21° 3′ 14″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto