Prugoc është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Progos.

Prugoc
Progos
Fshat
Vendndodhja
Prugoc is located in Kosova
Prugoc
Prugoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 537 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 28″ Veri

21° 7′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto