Nishec është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Nishec
Fshat
Vendndodhja
Nishec is located in Kosova
Nishec
Nishec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 22″ Veri

21° 22′ 15″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto