Gllogovica

fshat në Kosovë

Gllogovicë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Murrizaj.

Gllogovicë
Murrizaj
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej74

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 74 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto