Gllogovica

fshat në Kosovë

Gllogovicë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Murrizaj.

Gllogovicë
Murrizaj
Fshat
Vendndodhja
Gllogovicë is located in Kosova
Gllogovicë
Gllogovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 848 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 0″ Veri

21° 26′ 60″ Lindje

Popullsia 74 banorë (2011)

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 74 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto