Bërnica e Poshtme

fshat në Kosovë

Bërnicë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bërrnicë.

Bërnicë e Poshtme
Bërrnicë
Fshat
Vendndodhja
Bërnicë e Poshtme is located in Kosova
Bërnicë e Poshtme
Bërnicë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 608 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 17″ Veri

21° 8′ 20″ Lindje

Popullsia 549 banorë (2011)

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto