Matiçan është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Matiçan
Fshat
noform
Matiçani në dimër
Vendndodhja
Matiçan is located in Kosova
Matiçan
Matiçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 44″ Veri

21° 11′ 54″ Lindje

Popullsia 13876 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto