Zoetermeer është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 37.06 km² dhe popullsi 121920 banorë[2]. Zoetermeer është kryeqendra e komunës.

Zoetermeer
Zoetermeer dorp.jpg
Flamuri i Zoetermeer
Stema zyrtare e Zoetermeer
Popullsia
 • Total121.920
Faqja zyrtarewww.zoetermeer.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto