Zojz është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zogaj.

Zojz
Zogaj
Fshat
Vendndodhja
Zojz is located in Kosova
Zojz
Zojz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 53″ Veri

20° 41′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto