Zwartewaterland është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 87.91 km² dhe popullsi 21921 banorë[1]. Hasselt, Genemuiden është kryeqendra e komunës.

Zwartewaterland
Flamuri i Zwartewaterland
Stema zyrtare e Zwartewaterland
Popullsia
 • Gjithsej21.921
Faqja zyrtarewww.zwartewaterland.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Overijssel