Mbi vitin 120.

Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori

NgjarjeRedakto

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

15 dhjetor u martirizua nga paganët në Romë Shën Lefteri, “peshkop i Vlorës dhe i Ilirikut” dhe nëna e tij Anthia.


Titulli i lidhjes