Mbi vitin 1461.

Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori

NgjarjeRedakto

  • 27 prill : Armëpushimi dhe paqja e vendosur ndërmjet Gjergj Kastriot Skënderbeut dhe Perandorisë Osmane të sulltanit Mehmet Fatihu.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto