Aceuchal

komunë në Spanjë

Aceuchal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Aceuchal, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. Aceuchal ka 5538 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63 km2.

Aceuchal
Flamuri i Aceuchal
Popullsia
 • Gjithsej5.538

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Aceuchal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale