Adi Nalic

futbollist suedez

Adi Nalic (lindi më 1 dhjetor 1997) është futbollistë suedez i cili luan për Malmö FFAllsvenskan.

Adi Nalic
Të dhënat personale
Data e lindjes1 dhjetor 1997
Gjatësia1.90 m (6 ft 3 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMalmö FF
Numri22
Karriera në rini
0–2016Mjällby AIF
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016Mjällby AIF5(0)
2017-2018Landskrona BoIS50(8)
2019-Malmö FF0(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KarrieraRedakto

Në gusht 2016, Nalic luajti për Mjällby AIF.[1] Në dhjetor të vitit 2016 ai rekrutoi nga Landskrona BoIS.[2]

Më 16 nëntor 2018, Nalic nënshkroi për Malmö FF një kontratë katër vjeçare.[3]

BurimetRedakto

ShënimetRedakto

  1. ^ "Officiellt: Mjällby AIF flyttar upp Adi Nalic". fotbolltransfers.com. 19 gusht 2016. Marrë më 1 gusht 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Adi Nalic, ung talang till BoIS". landskronabois.se. 5 dhjetor 2016. Marrë më 1 gusht 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Välkommen till Malmö FF, Adi Nalic!". mff.se. 16 nëntor 2018. Marrë më 18 nëntor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)