Adrianne Palicki

aktore amerikane

Adrianne Palicki lindi më 6 maj 1983Toledo (Ohio), SHBA,është aktore amerikane. Tyra Collette ka luajtur në serinë e NBC Friday Night Lights dhe në serinë e The WB (The CW) rolin e Kara (Supergirl) në episodin "Covenant".

Adrianne Palicki

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Adrianne Palicki at IMDb


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.