Agramunt

komunë në Spanjë

Agramunt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Agramunt ka 5434 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 79.65 km2.

Agramunt
Agramunt.JPG
Popullsia
 • Gjithsej5.515[1]
Emri i banorëveAgramuntí, agramuntina

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Agramunt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale