Akihiro Nagashima

futbollist japonez

Akihiro Nagashima (lindur më 9 Prill 1964) është një ish-futbollist japonez.

Akihiro Nagashima
Të dhënat personale
Emri i plotëAkihiro Nagashima
Data e lindjes (1964-04-09) 9 Prill, 1964 (56 vjeç)
Vendi i lindjesKobe, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1993Gamba Osaka
1994–1995Shimizu S-Pulse
1995–2000Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
1990–1991Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 3 0
1991 1 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtmeRedakto