Alía është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Villuercas, të provincës Cáceres, në Komunitetin Extremadura. Alía ka 936 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 602 km2.

Alía
Flamuri i Alía
Alía.png
Popullsia
 • Gjithsej936

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Alía – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale