Albatàrrec

komunë në Spanjë

Albatàrrec është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Albatàrrec ka 1749 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.5 km2.

Albatàrrec
Stema zyrtare e Albatàrrec
Popullsia
 • Gjithsej1.749
Emri i banorëveBatarrenc, batarrenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto