Albert Bunjaki

futbollist kosovar

Albert Bunjaki (i lindur më 18 Qershor 1971) është një menaxher kosovaro-suedez i futbollit, dhe ish-lojtar. Ai është aktualisht trajneri i përfaqësuesës kosovare te futbollit.

Albert Bunjaki
Të dhënat personale
Emri i plotëAlbert Bunjaki
Data e lindjes (1971-06-18) 18 Qershor 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesPrishtinë, Kosovë
Gjatësia1,79 m (5 ft 10+12 in)
Karriera në rini
1977–1989KF Prishtina
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1991KF Prishtina
1991–1992Skövde
1992–1997IFK/MBK Mariestad
1997–1998Törboda IK
1998–1999Torsö Hassle
Ekipet e menaxhuara
1998–1999Torsö Hassle
2000–2002Tidavad IK
2003Örebro Syrianska
2004Tidaholms GIF
2005Degerfors IF
2006–2007Kalmar FF (ndihmës)
2009–Kosova
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

HistoriaRedakto

Bunjaki u emërua trajner i përfaqësuesës kosovare te futbollit më 18 korrik 2009,[1] ai zëvendësoi Kujtim Shalën. Ai ishte më parë ishte asistent trajner i ekipit suedez të futbollit Kalmar FF.

Statistikat menaxherialeRedakto

Statistikat menaxheriale janë vetëm si trajner i kombëtarës kosovare te futbollit, por statistikat menaxheriale si menaxher të klubeve të tjera, nuk janë në dispozicion.

Ekipi Prej Deri Rekordi
N F B H Fitore %
Kosova 18 Korrik 2009 aktualisht &0000000000000012.00000012 &0000000000000003.0000003 &0000000000000003.0000003 &0000000000000006.0000006 &0000000000000025.00000025,00

ReferimetRedakto

  1. ^ "Albert Bunjaku përzgjedhës i ri i Përfaqësueses së Kosovës". Federata e Futbollit të Kosovës (në anglisht). 18 korrik 2009. Marrë më 25 janar 2012.

Lidhje te jashtmeRedakto