Albina Rrahmani

futbolliste shqiptare

Albina Rrahmani (lindur më 24 shkurt 1989) është një futbolliste shqiptare nga Kosova, që për momentin luan si mbrojtëse për klubin KF Skënderbeu (femrat).[1]

Albina Rrahmani
Të dhënat personale
Emri i plotëAlbina Rrahmani
Data e lindjes24.2.1989
Vendi i lindjesPrishtina, Kosovë
PozicioniMbrojtëse
Informacionet për klubin
Klubi aktualSkënderbeu
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2013KF Kosova
2013–2014Vllaznia
2014–2015Mladá Boleslav U215(0)
2015–2016KF Kosova
2016–Skënderbeu0(0)
Ekipi kombëtar
2013–Shqipëria12(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 19:48, 3 April 2015 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 19:48, 3 April 2015 (UTC)

PërmbledhjeRedakto

Lindur më 24 shkurt 1989. Lojtare futbolli në ekipin (e femrave) e Skënderbeut Korçë (KF Skënderbeu Korçë). Luan në pozicionin mbrojtës.

ReferimetRedakto

  1. ^ "Takaj bën goditjen e parë, Rrahmani tek Skënderbeu". Gazeta Olle. 28 mars 2016. Marrë më 4 nëntor 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto