Albulena Haxhiu

Politikane shqiptare, Ministre e Drejtësisë

Albulena Haxhiu (e lindur më 11 maj 1987) është politikane shqiptare, e cila ishte deputete e Vetëvendosjes prej legjislaturës së katërt të Kuvendit të Kosovës. Prej 3 shkurtit 2020, Haxhiu shërben si Ministre e Drejtësisë në Kosovë.[1]

Albulena Haxhiu
Ministre e Drejtësisë
Në detyrë
3 shkurt 2020 – aktiv
Paraprirë ngaAbelard Tahiri
Anëtare e Kuvendit të Kosovës
Në detyrë
2010–aktiv
Të dhëna vetjake
U lind më11 maj 1987
Prishtinë, Kosovë
NënshtetësiaShqiptare e Kosovës
Partia politikeLëvizja Vetëvendosje
PunësimiPolitikane

Haxhiu ka përfunduar studimet Bachelor dhe Master në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës. Ajo është e martuar dhe ka një fëmijë. Haxhiu është mbesa e Ahmet Haxhiut.

Referimet

Redakto
  1. ^ https://md.rks-gov.net/page.aspx Arkivuar 20 tetor 2017 tek Wayback Machine?

Lidhje të jashtme

Redakto