Algete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Algete ka 20481 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.88 km2.

Algete
Flamuri i Algete
Stema zyrtare e Algete
Popullsia
 • Gjithsej20.481
Emri i banorëveAlgeteños
Faqja zyrtarewww.algete.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto