Alins është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Alins ka 297 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 183.19 km2.

Alins
Stema zyrtare e Alins
Popullsia
 • Gjithsej297
Faqja zyrtarealins.ddl.net/index3.php

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto