Allepuz

komunë në Spanjë


Allepuz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maestrazgo, të provincës Teruel, në Aragon. Allepuz ka 140 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.26 km2.

Allepuz
Komunë
noform
Vendndodhja
Allepuz is located in Spanjë
Allepuz
Allepuz

Koordinatat: 40°29′V 0°44′P / 40.483°V 0.733°P / 40.483; -0.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Teruel
Qarku Maestrazgo
Kryetari i Bashkisë Joaquín Manuel Villarroya Moya (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.26 km2
Lartësia 1424 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44145

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Allepuz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale